14 Şub 2012

geri dönüşüm:))

geçen sene kızımın anasıfı öğretmenin benden rica ettiği bir projemizdi bu geri dönüşüm bebeği (gerçi okula götürüken yağmur yağdığı için yüzü biraz bozuldu bebeğimizin ama yine de sevimli di mi?) gören herkesin gerçek çocuk sandığı bu bebeği sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz:))
gerekli malzemeler:)
1. kafasını yapmak için kulanmadığınız penye atlet .
2. çocuğunuzun küçülmüş t-shirt'ü ve küçülmüş külotlu çorabı,hatta dilerseniz bebek tulumu bile kullanabilirsiniz.( ne kadar küçük olurlarsa o kadar iyi yoksa dev bir bebeğiniz olur hem de daha az silikon elyaf kulanırsınız)
3. içini doldurmak için silikon elyaf(yaklasık1,5-2 kg)
4. yüzünü çizmek için keçeli kalem
5.saçlar için yün ip(renk tercihi size kalmış)
6. giydirmek için ise yine çocuğunuzun küçülmüş kıyafetleri
yapılışı.
öncelikle bebeğimizin  kafası için ,atleten iki tane yuvarlak parça kesiyoruz ve içini silikon elyafla dolduruyoruz,sonra t-shirt ve külotlu çorabı silikon elyafla güzelce dolduruyoruz ve bel kısmından dikiyoruz sonrada kafasını yerleştiriyoruz ve buyun kısmına dikiyoruz. gözlerini ve ağzını keçeli kalemle çizip ,saçlarını yerleştiriyoruz en son olarak da çocuğumuzun  kıayfetlerinden gidirebiliriz.Ben geri dönüşüm bebeğimizi erkek yapmıştım ama siz kız olarak da hazırlayabilirsiniz ve bütün bunlar bitince bebeğimiz hazırlanmış oluyor. benim geri dönüşüm bebeğimin fotoğrafı yukarıda eğer sizler de bu yöntemle bebek yapar ve bana resimlerini gönderirseniz çok mutlu olurum ve bloğumla seve seve yayınlarım.


7 yorum:

yaseminkale dedi ki...

bu geri dönüşümle seni gördüğüme sevimdim:))

ben bunu görmüştüm dimiii o buu:)
yüzündeki ifade saçlar sen nasıl bişisin ya?

senin bebeklerin dedi ki...

evet canım görmüştün tabi:) ama ben ancak yükleyebildim aslında o kadar çok eklencek çalışmalar var ki bir türlü fırsat bulamıyorum,çocuklar okula başlayınca işler daha zorlaştı sürekli ilgilenmek lazım,dersler çok vakit alıyor 1.sınıf malum işin kötü tarafı seneye de Enes 1. sınıf olacak ben hep çift dikiş:))işte canım bu yüzden bloğa pek zaman kalmıyor.çok teşekkür ederim beğenmene çok sevindim yasemincim.

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerine sağlık harika olmuş,
iki gün önce arkadaşımla bir oyuncak magazasında büyük bebek bakmıştım şapkalarımı onunla sunmak için o da bana kendin yaparsın bir bebek tulumunu doldur filan değince doğru demiştim , küçük oğlumda yıllar önce böyle kendi giysilerini doldurup bize bir oyun oynamıştı :)))

harikasın yaaa bayıldım. fırsat bulup yaparsam seninle de paylaşırım:)

Harikalar Atölyesi dedi ki...

Sonunda yeğenimizi 1 yaşına girdiğinde görebildik blogta:) Keşke daha çok bizlerle paylaşabilsen o güzel bebeklerini. Biliyorum ne kadar yoğun olduğunu ama bizlerde nasiplenelim o yoğunluğun nimetlerinden. Gözlerimiz şenlensin dimi ama:)

Havlu Dantel Modelleri dedi ki...

Değişik, basit ve güzel...

Hayal Arkadaşlarım dedi ki...

Ne kadar büyük olmuş böyle Dilekçim. Hakikaten gerçek gibi. Eline sağlık. Paylaşım için çok teşekkürler.

mine dursun dedi ki...

eski kıyafetleri değerlendirmek için güzel bir fikir.teşekkürler paylaşım için...